הגנה בהליכי רשלנות רפואית

הגנה בתביעות רשלנותהגשת תביעה לבית המשפט כרוכה בהתייחסות לפרמטרים רבים. תביעות משפטיות, לכשעצמן, אינן הליך פשוט, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בתביעות המשלבות מחלוקות משפטיות ורפואיות. מידת הצלחתה של התביעה קשורה באופן ניכר ביכולתו של עורך הדין, המייצג את התובע, לשכנע את בית המשפט שאכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית. ניהול תביעות אלו מצריך הגשת כתב תביעה הכולל ראיות מוצקות וכן גם קבלת חוות דעת מרופאים מומחים. כל אלה יחד יכולים לעזור לבית המשפט למצוא את הקשר הישיר שבין הנזק שנגרם להליך הרפואי, ובהתאם לקבוע את הפיצוי המגיע.

על השלבים השונים בהגשת התביעה

סיועו של עורך דין המתמחה בתביעות רשלנות רפואית, היא הפתרון הטוב ביותר. הגשת התביעה כוללת, במסגרתה, מספר שלבים, כפי שאלה נקבעו בדיני סדר הדין האזרחי. תביעת הרשלנות מתחילה עם הגשת כתב התביעה ובהמשך הגשת כתה ההגנה.

במקביל, נעשה איסוף מסמכים וראיות חשובות, המסייעות לבחון את המקרה ולבדוק האם אכן מדובר במקרה של רשלנות. במסגרת המשפט, נדרשים שני הצדדים להציג לבית המשפט את כל המסמכים הרלוונטיים, שבהם ייעשה שימוש במהלך המשפט, לרבות מסמכים רפואיים המסמכים את הטיפול שבוצע, הוצאות רפואיות ועוד.

ההליך המשפטי עצמו, שכולל דיונים מול שני הצדדים, משלב גם חוות דעת רפואיות, הניתנות על ידי מומחים רפואיים המגיעים אל בית המשפט ומציגים את חוות הדעת וכן עדויות המוצגות מול שופטי בית המשפט.

מכיוון שהוכחת מקרי רשלנות רפואית איננה פשוטה, ובשל חומרתם של מקרים אלה, זקוק בית המשפט לכמה שיותר ראיות, המוכיחות כי אכן זהו מקרה של רשלנות, או מנגד – הוא איננו כזה. במקרים מסוימים בית המשפט איננו מסתפק בראיות או בחוות הדעת שהוצגו בפניו ומבקש לקבל חוות דעת נוספות או לשמוע עדויות חדשות, שאותן יש להביא אליו.

כיצד מתבצעת ההגנה

מכיוון שמידת הצלחתו של המשפט תלויה בעורך הדין, המייצג את התובע, ישנה חשיבות רבה בבחירתו של עורך דין מוצלח. על עורך הדין המייצג את התובע לאסוף את כל החומר הרפואי המתאים, שיוכל להציג בבית המשפט את מצבו את התובע, את מידת חומרתו של הנזק הרפואי וגם את האופן בו בוצע הטיפול. איסופו של חומר זה עשוי להימשך זמן רב, ובמיוחד כשמדובר במקרים מורכבים.

במקביל, על ההגנה לדאוג להציג בבית המשפט חוות דעת של מומחה. חשוב להציג מול השופטים חוות דעת מקצועית, המתייחסת אל הרשלנות הרפואית שבוצעה ובוחנת גם את הנזק הרפואי. לעיתים, תידרש ההגנה להציג בבית המשפט מספר חוות דעת של כמה רופאים מומחים. ממצאים אלה ונוספים עוזרים בכתיבתו של כתב הגנה ובהגשתו לבית המשפט לצורך בחינת המקרה. במצבים מסוימים נבחר הליך של גישור במקום הליך משפטי על מנת להגיע לפשרה, המקובלת על ידי שני הצדדים.

חשוב לדעת

פנייה מוקדמת ככל האפשר לעורך דין יכולה להשפיע באופן משמעותי על הצלחתו של המשפט ועל יכולתה של ההגנה לאסוף את כל הראיות הנדרשות. במידה ונפגעתם במהלך הליך רפואי כלשהם ונגרם לכם נזק, במידה ואתם חוששים שמדובר במקרה של רשלנות רפואית, אתם זכאים לפיצויים. כדי לקבל את הפיצוי, חשוב שתפנו לעורך דין המתמחה בדיני נזיקין, שיוכל לייצגכם באופן הטוב ביותר מול בית המשפט ולספק לכם את ההגנה הנדרשת.

אתם מוזמנים לפנות אלינו כדי לקבל את הסיוע המתאים, ואנו נשמח לבדוק את המקרה לגופו. התמודדות עם מקרים שכאלה איננה פשוטה, אולם חשוב לדעת שישנה כתובת, ובעיקר כתובת מקצועית שיכולה לסייע לא מעט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.