הוכחת רשלנות רפואית

מקרים של רשלנות רפואית, ולא משנה באיזה סוג של רשלנות רפואית מדובר, מצריכים פנייה אל עורך דין המתמחה בתחום. הוכחת הרשלנות הרפואית איננה פשוטה, שכן מתייחסת אל כמה פרמטרים שונים וגם דורשת ידע והבנה רפואית. אמנם עורך הדין הנבחר איננו צריך להיות רופא מומחה, אולם כן חשוב שיכיר את הסוגיות הרפואיות השונות, את תחום הרפואה הרלוונטי לתביעה וכמובן את כל התקדימים המשפטיים שהיו בעבר בתחום תביעות רשלנות רפואית.

כיצד להוכיח רשלנות רפואית
כיצד ניתן להוכיח רשלנות רפואית

הצלחתה של תביעת רשלנות רפואית מותנת ביכולתו של התובע, או ליתר דיוק – של עורך הדין המייצג אותו, להוכיח לבית המשפט את הנקודות הבאות:

  • יש להוכיח לבית המשפט כי הרופא, הצוות הרפואי או המוסד הרפואי האחראי על מתן הטיפול פעל באופן שאיננו מקצועי, באופן שאיננו מצופה ממנו לנהוג בהיותו עוסק בתחום הרפואה ובהיותו מגיש טיפולים מסוגים שונים.
  • יש להוכיח את הנזק שנגרם לתובע בעקבות רשלנות רפואית זו, בין אם מדובר בנזק פיזי או אפילו נזק נפשי. מידת הנזק או חומרתו של הנזק עשויים להשפיע באופן משמעותי על הצלחתה של תביעה זו, ובעיקר על יכולתו של עורך הדין, המייצג את התובע, להראות לבית המשפט שאכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית.
  • יש להוכיח את הקשר הנסיבתי שבין הטיפול שניתן/או שלא ניתן לבין הנזק שנגרם לתובע. כלומר, על עורך הדין להראות לבית המשפט כי במידה והטיפול שניתן היה מתבצע כראוי, לא היה נגרם נזק.

חשיבותה של חוות דעת רפואית במסגרת הגשת התביעה

במקרים של תביעת רשלנות רפואית ישנה חשיבות רבה בהצגתו של המקרה באופן מקצועי, ובעיקר בעזרתם של מומחים רפואיים המוכיחים זאת. בדרך כלל, בתביעות רשלנות רפואית, ממנה בית המשפט רופאים מומחים בכדי לקבל את חוות דעתם על האירוע הרפואי ועל הטענה כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית.

אולם, גם הצד התובע יכול להגיש לבית המשפט את חוות דעתם של הרופאים המומחים בתחום הרפואי הרלוונטי ומתייחסים אל המקרה מהפן המקצועי יותר. רופאים אלה, במסגרת חוות הדעת המוגשת לבית המשפט, מפרטים באופן מעמיק את ההליך הרפואי שבוצע או לא בוצע וכן בוחנים את הנזק שנגרם בשל רשלנות רפואית זו. בזכות הידע שלהם והניסיון הרב שצברו, יכולים מומחים אלה גם להתייחס אל כל הגורמים השונים, שהובילו למתן הטיפול הרשלני, שאיננו תואם את הסטנדרטים הגבוהים המצופים מכל רופא או מכל מסגרת רפואית כלשהי.

קביעת הפיצוי המגיע בעקבות הנזק שנגרם – כיצד?

מטרתה המרכזית של הגשת תביעת הרשלנות הרפואית היא לאפשר לתובע, הנפגע, לקבל את הפיצוי המגיע לו ולממש את הזכויות הרפואיות הנלוות לכך. במסגרת הגשת תביעת רשלנות רפואית יש להתייחס לחומרת הנזק שנגרם ולמידת עוצמתו. הרופא המומחה, המספק את חוות דעתו הרפואית לתביעה, יכול, במסגרת הגשת חוות דעתו, להתייחס גם אל עוצמתו של הנזק, תוך בחינת שיעורי הנכות, ממנה סובל התובע.

הוכחת גובה הנכות לבית המשפט מהווה מרכיב חשוב מאד בקביעתו את גובה הפיצוי שיקבל התובע, ולכן יש לעשות זאת תוך התייחסות לפרמטרים שונים, לרבות מסמכים רפואיים, תלושי שכר, הוצאות רפואיות או כל פרט אחר שיכול לסייע בהוכחת הנזק שנגרם, לרבות הנזק הבריאותי.

פנייה אל עורך דין, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית

כדי להצליח לעשות זאת נכון, כדי להוכיח לבית המשפט כי אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית ואכן הנזק שנגרם מצדיק קבלת פיצוי הולם, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה אך ורק בתחום זה ובעל ניסיון בהגשת תביעות רשלנות רפואית לבתי המשפט.

מכיוון שהוכחת הרשלנות מתייחסת לכמה פרמטרים שונים ומכיוון שהיא מצריכה גם פנייה אל רופאים מומחים והתמודדות מול מערכות שונות, שבחלקן גדולות ומורכבות, על עורך הדין להיות בעל ידע רב בתחום זה ועם יכולת מקצועית רבה, שתאפשר לו להתמודד עם כל.

אם אתם זקוקים לגורם מקצועי, גורם מנוסה, המכיר את הסוגיות המשפטיות הקשורות לרשלנות רפואית, ובעל ניסיון בהגשת תביעות מסוג זה, פנו אלינו עוד היום ונשמח להגיש לכם את הסיוע המתאים. בין אם מדובר בכם או אולי בקרוב המשפחה שלכם, חשוב שתדעו שלעולם לא מאוחר וישנה כתובת מתאימה שתוכל לעזור לכם בכך. חשוב שתבצעו את הפנייה בהקדם האפשרי כדי שתוכלו אתם או בן המשפחה שלכם לממש את הזכויות המגיעות לכם ולקבל את הפיצוי בגין הנזק שנגרם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.