זיהומים, כאבים באוזניים ומגבלות בלעיסה

תביעת רשלנות רפואית בשל טיפול שיניים לקוי

ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים. על מנת להוכיח כי אכן מדובר במקרה מסוג זה, יש למצוא כי קיים קשר ישיר בין הטיפול שבוצע על ידי רופא השיניים ובין הנזק שנגרם למטופל. אחד מהם הובא לבית המשפט על ידי עו"ד רשלנות רפואית המייצג את המטופל התובע. מקרה זה של תביעה נבע בשל טיפול רפואי לקוי שניתן על ידי המטופל על ידי רופא השיניים שלו לפני מספר שנים.

על פי דבריו של עוה"ד מטעמו של אסף (שם בדוי), התובע, נגרמו לו כאבים פיזיים קשים לאחר טיפול השיניים שניתן לו, כאבים ונזק שבגינם החליט לפנות לבית המשפט.

נתקלתם בטיפול חריג ? שתפו אותנו כעת בפורום רשלנות רפואית

טענותיו של התובע מול בית המשפט

אסף, התובע, פנה בעזרתו של עו"ד רשלנות רפואית, המתמחה בתחום זה, אל בית המשפט ותבע את רופא השיניים שלו, ד"ר רודריגז (שם בדוי). על פי דבריו של התובע, הוא פנה אל ד"ר רודריגז לצורך קבלת טיפול שיניים, שהומלץ לו לבצע בשל בעיית שיניים ממנה הוא סבל. מכיוון שתכנית הטיפולים, אותה ביצע ד"ר רודריגז כשלה, אולץ אסף לעבור שוב טיפולים נוספים, טיפולים מתקנים, שאף גרמו לו נזק רב. עו"ד רשלנות רפואית, המייצג את אסף, טען בבית המשפט כי נגרם נזק רב לשיניו, עד לכדי הרס מוחלט שהפתרון היחיד, כדי להתמודד איתו, הוא עקירה. במקביל, החל אסף גם  לסבול, וכתוצאה מהטיפול שבוצע, מזיהומים קשים, צפצופים באוזניו וכן גם מקשיי לעיסה.

עו"ד רשלנות רפואית על תביעות שיניים

ההחלטות שהתקבלו בבית המשפט

לאחר טענותיו של עו"ד רשלנות רפואית מטעמו של התובע, וטענותיו של עו"ד מטעמו של הנתבע, ד"ר רודריגז, כי הוא אכן אחראי לנזק שנגרם, נותר לבית המשפט לקבוע מהו היקף הנזק. על מנת לעשות זאת, מינה בית המשפט מומחה לתחום רפואת השיניים כדי שיבחן את המקרה ויאפשר לפסוק את מידת חומרת הנזק ומידת הרשלנות הרפואית במקרה זה. למרות שכל אחד מהצדדים, הן התובע והן הנתבע, הביא מטעמו רופא מומחה כדי שיציג את המקרה לבית המשפט, ובשל חילוקי הדעות בין המומחים (כפי שקורה לא מעט פעמים בבית המשפט) הוחלט על פנייה למומחה שלישי, מטעמו של בית המשפט לצורך אבחון מצבו של אסף, התובע.

פסק הדין שנקבע לאחר קבלת חוות הדעת

לאחר שבחן בית המשפט את חוות הדעת מטעמו של המומחה, שקבעה כי ד"ר רודריגז ביצע אבחנה שגויה ובחר בטיפול שאיננו מתאים, קבע בית המשפט כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית שיניים וכי התובע זכאי לקבל פיצויים. בגין עלויות הטיפול, פסק בית המשפט פיצוי בגובה של 30,000 ₪ ובגין טיפול עתידי – פיצוי של 240,000 ₪. עבור הוצאות שונות פסק פיצוי בגובה של 20,000 ₪ ובשל הכאב והסבל שנגרמו לו ופגעו באופן משמעותי באיכות, פסק בית המשפט פיצוי על סך 30,000 ש"ח. בתביעה זו התייחס בית המשפט גם לאובדן כושר ההשתכרות, על הפסד בשכר וכן גם על הפסד עתידי. הפיצוי שנקבע בשל נזק זה עמד על 30,000 ₪.

לחצו על הקישור לעיון בפסקי דין נוספים 

בעת קביעת פסק הדין, בו נכחו עו"ד רשלנות רפואית מטעמו של התובע, התובע עצמו, הנתבע ועו"ד מטעמו, נאמר כי מדובר בטיפול שיניים שבוצע באופן רשלני וגרם לנזק חמור למטופל. בשל הנזק נאלץ התובע לקבל טיפולים מתקנים שגרמו לו כאב וסבל נוספים. ולכן מדובר בעילה ממשית לתביעה בגין רשלנות רפואית, המצדיקה קבלת פיצוי כספי בשווי רב, הן בשל הכאב והסבל שנגרמו לתובע, הן בשל הפסדי ימי העבודה וההשתכרות והן בשל הוצאות הטיפול שעבר והוצאות הטיפול העתידי שיאלץ לעבור בהמשך.

תא 7238/04

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.