רשלנות רפואית בטיפולי אסתטיקה ויופי

בכל שנה מתבצעים בארץ טיפולי אסתטיקה ויופי, המוצעים הן לנשים והן לגברים בטווח גילאים רחב מאד. טיפולים אלה, שנועדו לשפר את המראה, כוללים שימוש בחומרים מסוגים שונים ובמכשירים, הפועלים בטכנולוגיה מתקדמת מאד. לצערנו, גם בתחום זה ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית כתוצאה מטיפול לקוי. במידה ואכן קיים חשש שזוהי אכן רשלנות, ניתן להיעזר בעורך דין, המתמחה בכך, ולבחון את האפשרויות העומדות בפני הניזוק, לרבות הגשת תביעה לבית המשפט.

הגשת התביעה – כיצד לבחון אותה

העידן המודרני הביא איתו פתרונות מתקדמים במיוחד בתחומים שונים. אחד מהם הוא תחום האסתטיקה והיופי, המציע שפע של טיפולים מסוגים שונים הנחשבים נפוצים מאד. בין אם מדובר בניתוחי אף, ניתוחי מתחת בטן, ניתוחי הרמת עפעפיים או אפילו טיפולי הסרת שיער, עומדות בפני המטופלים מגוון של אפשרויות טיפול, שמטרתם להציע לו את השינוי האסתטי הרצוי.

רשלנות רפואית בטיפולי אסתטיקה ויופי

טיפולי אסתטיקה ויופי כרוכים, לא פעם, בסכנה בריאותית והם עלולים לגרום לנזק במידה ואינם מתבצעים באופן מקצועי ומיומן, תוך ההפקדה על כל כללי הזהירות. במקרים אלה, ישנה עילה לתביעת רשלנות רפואית כנגד המרכז הרפואי שבו בוצע ההליך או כנגד הרופא המטפל שביצע את הטיפול. במקרים בהם מדובר ברשלנות רפואית כתוצאה מטיפולי אסתטיקה ויופי, על המטופל להוכיח שהנזק שנגרם לו הינו כתוצאה מהטיפול הרשלני שניתן, כלומר – קיים קשר סיבתי בין הטיפול לנזק. עליו להוכיח תחילה שאכן קיים נזק, ואת זאת יכול לעשות בעזרתו של מומחה בתחום, ואחר כל עליו להראות את הקשר שבין הנזק לבין הטיפול שניתן.

על סוגי התביעות בתחום זה

קיימים סוגים שונים של תביעות במקרים אלה של רשלנות רפואית. פעמים רבות התביעות מתבססות על עילה חוזית, הבוחנת את הסכם ההתקשרות בין המטופל למוסד הרפואי ואת תנאיו והתחייבויותיו בהתאם להסכם. סוג אחר של תביעות, הן אלו המתבססות על עילה נזיקית, כלומר על הנזק שנגרם למטופל כתוצאה מהטיפול הרשלני שבוצע. ישנן תביעות המתייחסות לפגיעה באוטונומיה, כלומר אי מתן הסבר מלא ומתאים למטופל באשר לטיפול המוצע לו. על הסבר זה לכלול מידע לגבי הטיפול, לגבי השלכותיו, תופעות הלוואי השונות שצפויות לאחריו וכדומה.

הפיצוי, במקרים של תביעות בתחום זה של אסתטיקה ויופי, נקבע בהתאם להיקף הנזק והאם מדובר בנזק קבוע או זמני. גם בחינת הפתרונות הטיפוליים המוצעים שבעזרתם ניתן לתקן אותו, נלקחת בחשבון. פנייה אל רופא מומחה בתחום זה חשובה במיוחד, שכן בעזרתו ניתן יהיה לקבוע את היקף הנזק, את אפשרויות הטיפול בו ומהי עלות הטיפול.

דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית בתחום טיפולי האסתטיקה והיופי

ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית בטיפולי אסתטיקה ויופי. אחד המקרים מספר על מטופלת, שהגיע אל מכון קוסמטיקה גדול בעיר מגוריה, על מנת לטפל בעור פניה בעזרת פילינג מיוחד. לאחר הטיפול נותרו על פניה כתמים, המלווים בתחושת צריבה חמורה. המטופלת נאלצה לפנות אל בית החולים לקבלת טיפול מתקן לנזק שנגרם לה. היא פנתה לאחר מכן אל בית המשפט ותבעה את מכון הקוסמטיקה, שבו בוצע טיפול הפילינג. לאחר שהוכח הקשר, מול בית המשפט, שבין הנזק לטיפול, פסק השופט מטעמו, שעל המכון הקוסמטי לשלם למטופלת פיצוי כספי בגין הרשלנות הרפואית.

לסיכום, על מנת להתמודד טוב יותר עם מקרים של רשלנות רפואית בתחום זה, חשוב לפנות מבעוד מועד אל עורך דין, המתמחה בתחום ובקיא בו. תביעות רשל"פ אינן פשוטות ודורשות ידע רב. סיועו של משרד עורכי דין רשלנות רפואית זה הוא הפתרון הטוב והמתאים ביותר.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.