רשלנות רפואית שיניים

רשלנות רפואית שיניים

תביעות בגין רשלנות רפואית הן תביעות נפוצות מאד בישראל ובעולם כולו. אולם, תביעות רשלנות רפואית שיניים נחשבות הנפוצות ביותר. כשמדובר ברשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים מדובר בטיפול שיניים לקוי, שלא בוצע כהלכה, ולכן גרם לנזקים במטופל. נזקים אלה, היו יכולים להימנע במידה והטיפול היה מבוצע מלכתחילה כפי שהיה צריך להתבצע.

מדובר בתחום מורכב מאד שנדרשת בו חובת הקשר הסיבתי על מנת לזכות בתביעה, המוגשת בגין הרשלנות הרפואית שבוצעה. בעזרתו של עורך דין, המתמחה בכך, ניתן לנהל את המערכה באופן נכון ביותר ולתבוע את הגורם הרפואי הרלוונטי.

היוועצו במומחים שלנו – מלאו את הטופס וקבלו מענה אנושי

סוגי התביעות המוגשות

רשלנות רפואית שיניים היא תחום מורכב ובעייתי מאד, ולא פחות מכך, גם נפוץ מאד. רשלנות מסוג זה יכולה לגרום לנזקים חמורים, ובמקרים קשים, גם למותו של המטופל. פעמים רבות מטופלים, שנחשפו לרשלנות מסוג זה, כלל לא יודעים שאכן מדובר במצב של רשלנות וכי הבעיות, מהן הם סובלים, נובעות מכך. על מנת לקבוע שאכן זוהי רשלנות רפואית שיניים, חייבים להתקיים מספר תנאים: רופא השיניים המטפל איננו נזהר כפי שהיה עליו לעשות, נגרם נזק למטופל וקיים קשר בין הטיפול הלא זהיר לנזק שנגרם.

רשלנות רפואית שיניים

קיימים סוגים שונים של תביעות, המוגשות בגין רשלנות רפואית בתחום זה. אלו יכולות להיות תביעות בגין טיפול מקדים לניתוח שיניים מורכב, טיפול שלא בוצע כהלכה ולא כלל את הבדיקות הנדרשות, או אפילו הטיפול עצמו שנעשה באופן שאיננו מקצועי. סוג נוסף של תביעות הן אלו המתייחסות להסבריו של הרופא המטפל, בטרם ביצוע הטיפול, באשר לסכנות השונות הכרוכות בטיפול עצמו ומשמעותן. מטופלים רבים אינם מודעים כלל לסוג הטיפול שעליהם לעבור ולסכנות הכרוכות בו. רופא שיניים, המתעלם מחובתו להסביר למטופל על הטיפול המוצע, הרי שאיננו פועל כפי שעליו לנהוג וכי ניתן להוכיח שמדובר במקרה של רשלנות רפואית.

ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום

במידה ונגרם לכם נזק במהלך טיפול שיניים ואתם חוששים שמדובר במקרה של רשלנות רפואית שיניים, עליכם לפנות אל עורך דין, המתמחה בתחום זה, הן לצורך קבלת ייעוץ והן לשם ייצוגכם אל מול המערכות השונות. חשוב לוודא שיהיה זה עורך דין מקצועי, המכיר היטב את תחום רפואת השיניים והתביעות השונות, שהוגשו במהלך השנים בנושא. עליו גם להכיר את פסקי הדין, את התנהלות המערכת המשפטית, במקרים מסוג זה, וכמובן, עליו להנחות את התובע כיצד עליו להתנהל על מנת להתמודד עם המצב באופן הנכון ביותר.

דוגמאות לתביעות בגין רשלנות רפואית

ישנם לא מעט מקרים, כאמור, של רשלנות רפואית שיניים. דוגמא לתביעה בתחום הינה זו של מטופל, שנאלץ להתקין על שיניו גשר. אולם, מצב שיניו היה חמור מאד והוא סבל, במקביל, גם מדלקת חניכיים קשה. רופא השיניים שלו התקין לו את הגשר למרות זאת, ובעצם כך גרם לנזק חמור מאד בחניכיים ובשיניים עצמן. הרופא טען שהמטופל סירב לטפל בשיניו קודם לכן, בטרם התקנת הגשר, ולכן נאלץ לבצע זאת למרות מצב השיניים. אולם, בית המשפט קבע שמדובר במקרה של רשלנות רפואית, שכן מחובתו של הרופא הייתה לטפל בשיניו של המטופל קודם לכן ובכל מקרה.

סיכום

על מנת לשמור על זכויותיכם, עומד לרשותכם עורך דין, המתמחה ברשלנות רפואית, שידאג לייצגכם ולהוכיח כי אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית שיניים. חשוב לפנות אל עורך הדין בהקדם ולפעול על פי הנחיותיו המדויקות. ישנם עורכי דין רבים בתחום זה. מומלץ לפנות אל עורך הדין לאחר קבלת חוות דעת והמלצות לגביו וכמובן גם לוודא שהינו בעל ניסיון בתחום ובעל יכולת מקצועית גבוהה.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.