עורכי דין רשלנות רפואית

עורכי דין רשלנות רפואיתרשלנות רפואית הפכה בשנים האחרונות לאחד התחומים המשפטיים הבולטים ביותר. לטעמנו, יש וצריך לייחס את זה לעלייה החד במודעות של החולים לזכויותיהם. כיום, בעידן האינטרנט והמידע החופשי, יותר ויותר חולים מבקשים לקבל מידע אודות טיב ואיכות הטיפול הרפואי שניתן להם. בפועל, לאחר בירור, פעמים רבות מגלים חולים כי הופרו זכויותיהם (למשל, כי בוצע בהם ניתוח ללא הסכמתם המלאה, כמשמעות מונח זה בחוק ופסיקה), וכי הנזק ממנו הם סובלים מקורו ברשלנות הצוות שטיפול בהם.

אם גם אתם סובלים מנזק שמקורו בטיפול רפואי שהוענק לכם – פנו אלינו ואנו כבר נבחן את סיבת התרחשותו, הסיכוי להוכחת רשלנות רפואית ושיעור הפיצוי שמגיע לכם.

ליצירת קשר – מלאו את טופס יצירת הקשר שבצידי העמוד או חייגו אלינו

מה בין עורכי דין רשלנות רפואית ואחריות אישית ?

רשלנות רפואית יכולה להתרחש במצבים שונים בחיים והאינסטינקט הראשוני הוא לראות את האשם בצד המטפל ולא המטופל שכן הוא זה אשר נפגע כתוצאה מהטיפול הרפואי הלקוי, אך מסתבר שהדבר אינו פשוט כלל ופעמים רבות בית המשפט קובע כי גם למטופל עצמו ישנה אחריות מסוימת למקרה הרשלני.

מקרה שהיה עם אישה אשר טענה כי קיבלה טיפול רפואי רשלני וזאת משום שבהיותה בהריון הרופא לא ביצע את הבדיקות הנחוצות וכתוצאה מכך היא ילדה תינוק עם מום, בית המשפט לא קיבל את טענותיה לפיצוי שכן, הרופא ביקש ממנה לבצע את אותן בדיקות אך היא לא הגיעה במועד שהיה צריך לקיימן ובכך תרמה במידה כלשהי לרשלנות הרפואית.

קיימת בעיה תפיסתית להבין כיצד המטופל הפגוע הופך להיות אחראי לרשלנות הרפואית אך הליך רפואי לעתים דורש שיתוף פעולה עם המטופל מבחינת בדיקות שעליו לבצע או תרופות שעליו לקחת כך שהאחריות היא גם עליו לעקוב אחר הוראות הרופא ואין הוא יכול להתלונן כאשר הוא עצמו לא ביצע את חלקו בטיפול הנדרש.

איך ניתן למנוע אחריות אישית לרשלנות רפואית ?

הדבר החשוב הוא לזכור כי אחריות שלכם כמטופלים היא להיות קשובים לכל הוראה של הרופא המטפל ובאם קיים אצלכם חשש כלשהו כי הטיפול אינו מתאים לא כדאי ורצוי לקבל החלטות לבד אלא לבקש חוות דעת רפואית נוספת שכן במידה ותבחרו בדרך של אדישות ותאלצו להתמודד מול מציאות של רשלנות רפואית יהיה לכם חלק בלתי נפרד מהאחריות על כך.

בחום הנזיקין, כל עורכי דין רשלנות רפואית היא עבורם הדרך להשיג ללקוח שלהם את הפיצויים הגבוהים ביותר עם זאת עליהם להיות ערניים לאפשרות כי הלקוח שלהם לא פעל כפי שהורו לו שכן גם עורכי דין רשלנות רפואית ותיקים ומנוסים ביותר עשויים לפספס מידע חיוני זה למצוא את עצמם בעמדת נחיתות מול הצד השני.

הדרך אם כן למנוע אחריות אישית לרשלנות רפואית היא על ידי קבלת החלטות ללא לחץ או חיפזון שכן החלטה אחת בלתי נכונה יכולה לגרום לכך כי בעת תביעה הצד השני יצליח לשכנע את בית המשפט בכך שלו המטופל היה מבצע את הוראות הרופא בקפידה כל המצב היה יכול להימנע ויש למטופל אחריות על תוצאות המקרה.

מתי הרופא אחראי למעשה הרשלנות הרפואית או שזו טעות סבירה ?

נראה כי גם עורכי דין רשלנות רפואית יתקשו לענות על שאלה זו משום שרק בית המשפט מכריע במקרים בהם ניתן לומר שלמרות הרשלנות הרפואית אין להטיל את האשמה על הרופא שכן זה בגדר הסביר עם זאת במקרה שהיה בו בערכאה ראשונה נקבע כי הטעות שביצע הרופא לא נחשבת כרשלנות רפואית הרי בערעור בית המשפט הפך את ההחלטה וקבע שהעובדה כי המטופלת נותרה עם נכות מצביעה על כך שהטעות כביכול אינה סבירה.

הדרך לבדיקה באם המקרה שלכם נכנס להגדרה של טעות סבירה או לא צריך להיות באמצעות יעוץ מקצועי אצל עורכי דין רשלנות רפואית אשר יש להם את הידע ואת הניסיון לבחון את המקרה שלכם לעומק ולקבל החלטה באם היתה.

נגרם לכם נזק רפואי בעקבות טיפול שקיבלתם ?

המלצתנו חדה ומפורשת בעניין זה – בכל מקרה של נזק נכון להפנותו לבחינה של גורמי מקצוע מוסמכים. בעניין זה כוונתנו לעורכי דין הבקיאים בתחום וכן רופאים מומחים רלבנטיים. לרשותכם באתר זה מידע משפטי רב, באמצעותו תוכלו ללמוד על זכויותיכם. יחד עם זאת, אין במידע זה כדי להחליף את הצורך בייעוץ אישי, אחד על אחד מול עורך דין רשלנות רפואית, הבקיא בתחום.

אנו כאן לרשותכם, לכל שאלה.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.