רשלנות באבחון

רשלנות רפואית באבחוןאיחרו באבחון מחלתכם? אל תבזבזו זמן! אבחון מאוחר או אי אבחון – זו שאלה של חיים ומוות

רשלנות רפואית באבחון – מבוא

לצורך אבחון מחלה, אנו צריכים לעיתים לעבור בין שרשרת של גורמים מטפלים – החל מרופא המשפחה ועד למכונים ורופאים מומחים. כל אחד מהגורמים הללו, עשוי להתרשל באבחון מחלתכם.

מהם הכשלים האפשריים באבחון? כיצד רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי באבחון? כיצד ניתן להוכיח רשלנות שמקורה באבחון?

לבחינת נסיבות מקרה באמצעות רופאים ועורכי דין רשלנות רפואית מקצועיים – הקליקו כאן ואנו ניצור עימכם קשר בהקדם ככל הניתן.   

אי אבחון או אבחון מאוחר

לאי אבחון או אבחון מאוחר עשויות להיות השלכות קשות. לצערנו, לא אחת מקרים כאלו גורמים להחמרה במחלה אשר ניתן היה למנוע מבעוד מועד, ואף למוות.

כאשר פניתם לגורם מטפל עקב תסמינים שיש לכם אך לא אובחנה מחלה או שאבחנתה נעשתה מאוחר מדי, ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית.

השלב הראשון באבחון קיומה של עילת רשלנות רפואית באבחון, הוא הקשבה לתלונותיכם ואיתור התסמינים שבגללם פניתם לרופא. שלב זה דורש מהרופא בחינה מדוקדקת של עבר רפואי מול מציאות נוכחית ולהעניק לכם טיפול או להפנות אתכם לגורם מטפל אחר במידת הצורך. רשלנות רפואית באבחון עשויה להתרחש כבר בשלב זה אם פניתם לרופא ולא קיבלתם טיפול או הפנייה לגורם מטפל אחר.

אם אתם חוששים שקיבלתם טיפול רשלני, שמקורו באי אבחון או אבחון מאוחר, אנו מציעים לכם לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין רשלנות רפואית על מנת לבחון את סיכוי תביעתכם.

טיפ – וודאו תמיד שהרופא מקשיב לכם ומעודכן בכל תסמיני מחלתכם. אינכם רופאים, ולעיתים לתסמינים שנראים כחסרי משמעות, בפועל יש משמעות גדולה.

אבחון שגוי

בדומה לאי אבחון או אבחון מאוחר, גם אבחון שגוי עשוי להביא לתוצאה מזיקה, ובהתאם לקיומה של עילת תביעת רשלנות רפואית באבחון.

ראשית, כיוון שמוענק לכם טיפול שאינו מתאים לבעיה האמיתית ממנה הנכם סובלים. כך, היא למעשה נותרת ללא טיפול ראוי ונכון ולכן עשויה אף להחמיר.

שנית, ישנם טיפולים שיכולים לגרום לנזק כאשר אין בהם הכרח אמיתי – תרופות למשל, או בדיקות שיש בהן קרינה חזקה (כגון צילומים, US, CT).

טיפ – כאשר אתם מקבלים טיפול, וודאו את מידת נחיצותו עם הרופא המטפל ושאלו מה התועלת שבו? האם מדובר בבדיקה שמטרתה לאבחן או לשלול? שאלו את הרופא מהי אבחנתו והאם הטיפול שניתן נועד לטפל במחלה באופן מלא? זיכרו! אף שהרופא הוא בעל הידע הרפואי, יש לכם הזכות להיות שותפים לתהליך קבלת ההחלטות בטיפול בכם ובוודאי שיש לכם הזכות לדעת מהו הטיפול אותו אתם מקבלים.

ככלל, יש לבחון כל מקרה בהתאם לנסיבותיו ולכן אם אתם חושבים שהטיפול בכם נעשה ברשלנות, שמקורה באבחון שגוי, אנו מציעים לכם לפנות לבחינת נסיבות מקרה באמצעות רופאים ועורכי דין רשלנות רפואית באבחון מקצועיים.   

באילו מקרים נוספים עשויה לקום עילת תביעה?

רשלנות רפואית באבחון עשויה להתרחש במקרים נוספים. למשל כאשר התלוננתם על בעיה מסוימת שדורשת בירור, אך הרופא לא הפנה אתכם לביצוע הבדיקה הנדרשת. אי הפנייה לבדיקות או לגורם טיפולי אחר, עשוי לעלות כדי רשלנות במקרים מסוימים. לכן תמיד כדאי לבדוק שטיפלו בכם כראוי ובזמן! חשיבות הזמן היא מדד חשוב כשמדובר במחלות. כל זמן שהאבחון מתעכב, המחלה עשויה להתפשט, להחמיר או ליצור בעיות חדשות.

מקרה נוסף של רשלנות רפואית באבחון הוא פענוח שגוי של בדיקות ו/או התעלמות ממצאים. גם כאשר הפנו אתכם לבדיקות לצורך אבחון, אך התרשלו בפענוחן, תקום עילה לתביעה. כאשר הרופא מפנה אתכם לבדיקות, החובה שלכם היא לבצען כאשר שלב הממצאים מוטל על הרופא. עליו לקרוא את תשובות הבדיקות ולאתר ממצאים לא שגרתיים המעידים על מחלה או בעיה כלשהי. בדיקה המעידה על ממצאים אשר הצוות הרפואי כשל באיתורן או קריאתן כנדרש – כמוה כרשלנות רפואית באבחון.

מה דרוש לצורך הגשת תביעה והוכחתה?

כאמור, אבחון רשלני עשוי לגרום לנזק משמעותי, נכות ולצערנו לא אחת גם מוות. לצורך הגשת התביעה יש לפנות לכל גורם שטיפל בכם ולבקש את הרשומה הרפואית שלכם.

כמו כן, יש להפנות אתכם למומחה רפואי לצורך מתן חוות דעת, הן בהתבסס על התיעוד הרפואי והן בהתבסס על בדיקה רפואית שיבצע.

חוות הדעת זו, תניח את התשתית לתביעה ותפקידה לתמוך בטענותיה ולאמוד את היקף הנזק שנגרם לכם.

לאחר איסוף התיעוד הרפואי וגיבוש חוות הדעת של המומחה הרפואי, השלב הבא הוא הגשת התביעה.

לסיכום

אם אתם חוששים שהוענק לכם טיפול חסר שבסופו לא אובחנה מחלתכם, או שמשך האבחנה ארכה זמן רב מדי, אם טיפול שהוענק לכם לא הטיב עמכם ואף החמיר את מצבכם – יש מקום לייעוץ משפטי מקצועי ואנו עומדים כאן לרשותכם בכל שאלה.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.