רשלנות בלידה

רשלנות רפואית בלידהרשלנות רפואית בלידה

החלום של מרבית הנשים הוא להביא ילד בריא לעולם וליהנות מגידולו בצורה האופטימאלית ביותר, עם זאת לא תמיד ההיריון מסתיים בלידה תקינה ופעמים רבות האישה ההרה מגיעה למצב בו נדרש לבצע בה טיפול רפואי אשר בשל רשלנות רפואית עשוי להביא למצב שבו התינוק נולד עם מומים ונכויות אשר משפיעות על כל המשך חייו.

רשלנות רפואית בלידה זהו נושא שמעדיפים שלא לדבר עליו אך דווקא החשיפה למקרים עשויה להוביל את הנשים ההרות לגלות יתר ערנות לכל מה שמתרחש בעת קבלת הטיפול הרפואי כך שהן תוכלנה למזער את הנזקים במקרה חירום ואף למנוע אותן במיוחד באם יש להן רגישות מסוימת או כל צורך רפואי ספציפי ומיוחד.

באם אישה הרה מקבלת טיפול רפואי רשלני בעת הלידה הרי כתוצאה מכך היא יכולה להיות הנפגעת או הוולד ולעתים גם שניהם יחדיו שכן הסיבוכים הקיימים בעת לידה הינם קריטיים ומסוכנים ולכן פעמים רבות יש יותר מתובע אחד אשר מגיש את התביעה כלפי בית החולים או הרופא המטפל אשר נתנו את הטיפול הרשלני.

האם ניתן למנוע רשלנות רפואית בלידה ?

התשובה לשאלה זו אינה פשוטה שכן ישנם מצבים שמתרחשים תוך כדי הליך הלידה ואינם צפויים לחלוטין עם זאת קיימת חובה מצד האישה ההרה לדווח לרופא המטפל על בעיות בריאותיות שהיו לה במהלך ההיריון ושעלולות להשפיע על הלידה כמו גם לפעול בהתאם להוראות שניתנות לה עד לרגע הלידה עצמה.

באם היולדת מרגישה כי תוך כדי הלידה נעשים טיפולים שאינם מתאימים למצבה הבריאותי חשוב כי תדע שהחובה עליה לומר זאת מיד ולא להמתין שכן הרופאים כפי שנוכחתם לדעת עשויים לקבל החלטה שגויה וזכותה של היולדת לעצור אותם בגין טיפול שאינו מתאים אחרת השתיקה שלה עשויה להוביל למצב של רשלנות רפואית בלידה שלה אשר  יש לה תוצאות חמורות.

ככל שהיולדת תבצע את ההוראות שניתנו לה במדויק במהלך ההיריון כך במקרה של רשלנות רפואית בלידה יהיה קשה להטיל עליה מידה כלשהי של אחריות שכן פעמים רבות הטענה שמציג הצד השני היא שהיולדת הגיעה למצב קריטי משום שלא ביצעה את הבדיקות שדרשו ממנה כך לרופאים לא היה את הידע הדרוש כדי לתת לה טיפול רפואי מתאים.

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה

כתוצאה מטיפול רשלני בלידה יכול שייוולד ילד עם מומים קשים ולכן תביעת הפיצויים נועדה בראש ובראשונה כדי לכסות על כל הטיפולים הרפואיים הנדרשים כתוצאה מהמצב הקשה בו נמצא התינוק הכרוך לעתים בשינוי חייהם של כל שאר בני המשפחה והיערכות מחודשת מבחינות רבות, נפשית, כלכלית או שניהם יחדיו.

התביעה עבור הוולד הנולד צריכה להיעשות לאחר התייעצות מקצועית עם עורכי דין מומחים בתחום שכן למרות המידע הרב שמציעה רשת האינטרנט עדיין אין היא מהווה תחליף לייעוץ אישי ופרטני בו בודקים את המקרה הספציפי על כל פרטיו הרבים והשונים מכל מקרה אחר דומה ככל שיראה לגולשת באתר האינטרנט של עורכי דין מתחום הנזיקין או בפורומים הדנים במקרי של רשלנות רפואית.

הפיצויים הניתנים בתביעת רשלנות רפואית בהריון עשויים להיות גבוהים מאוד שכן הנפגע מבקש פיצוי גם בעבור הנזק העתידי התפקודי שנוצר לו בעקבות הנכות או המומים הרבים המשפיעים על כל התפקוד וחיי היומיום כך שכדאי לגשת לעורך דין ולבדוק את המקרה ולא לפחד מרעיון של תביעה שכן הקושי הכרוך בכך נמוך בהרבה מהקושי שנוצר בעקבות הפגיעה הגופנית על כל השלכותיה הרבות והמורכבות.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.