הפלה עקב רשלנות בלידה

הפלה עקב רשלנות רפואית בלידהרשלנות רפואית בלידה – הפלה

הלידה יכולה להיות תהליך פשוט או חלילה מורכב ובעייתי עם תוצאות קשות שלעתים ניתן היה למנוע אותן באם הצוות הרפואי היה בודק היטב את הרקע הרפואי של האישה בטרם כניסתה ללידה שכן יתכן ותהיינה לכך השפעות רבות להליך הלידה, ולפיכך יש לתשאל את האישה ההרה טרם הלידה ולהגיע למקסימום מידע כדי שיהיה ניתן להיערך בהתאם למצבה.

השאלה הנשאלת האם ניתן לקבוע כי נעשתה רשלנות רפואית בלידה במידה והצוות הרפואי לא בודק את עברה של היולדת ולא מגלה כי בעבר היא עשתה הפלה ולפיכך יש לבצע ניתוח קיסרי ולא לידה רגילה או כל החלטה רפואית אחרת, מהי מידת האחריות של הרופא המטפל לקבל את המידע הזה? האם האישה היא זאת שצריכה לספק מידע על מצבה?

נראה כי לפי הפסיקה חובת הגילוי היא על הצוות הרפואי שכן האישה לא תמיד מייחסת משמעות לעובדה כי עברה הפלה אחת או יותר בחייה כאלמנט העשוי להוות רכיב מהותי בהחלטת הצוות הרפואי על סוג ואופי הלידה, בנוסף אלו פרטים שקל יותר לצוות הרפואי לבדוק בכל רגע נתון ,שהרי במרבית הפעמים האישה מגיעה ללדת זמן מה לפני שהיא ממש מוכנה ללידה.

הפלה וסיבוך רפואי

אישה בהריון אשר עשתה הפלה בעבר חשופה אם כן לסיכונים וסיבוכים רפואיים רבים בעת הלידה נראה כי ישנן רופאים שאינם מיחסים לכך חשיבות וסוללים את הדרך למצב של רשלנות רפואית בלידה כך אירע במקרה בו אישה הגיעה ללדת במצב של ירידת מים, התינוק היה בפוזיציה בעייתית ללידה רגילה אך לא הכינו אותה לניתוח קיסרי כמו גם לא בדקו כי בעבר הייתה לה הפלה.

הנסיבות הבעייתיות הובילו לכך שהלידה בוצעה שלא בניתוח קיסרי והתינוק נולד עם שיתוק בגפיים, שיתכן והיה נמנע לו הצוות הרפואי המטפל היה חוקר על מצבה הרפואי בעבר העובדה שעברה הפלה כמו גם מכין אותה לניתוח קיסרי בהתאם למצב התינוק שהיה באותו זמן אשר לא איפשר לידה רגילה אלא רק לידה בניתוח.

האישה ההרה יכולה אף היא לתרום למניעת אותה רשלנות רפואית בלידה וזאת באמצעות שיתוף הצוות הרפואי על כל הידוע לה מבחינה רפואית שעשוי להיות נחוץ לצוות הרפואי כדי לקבל החלטה נכונה ופעמים ינסה הצד השני בעת תביעה לטעון כי בזה שלא העבירה את המידע הנחוץ הייתה לה תרומה מסוימת לרשלנות הרפואית.

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה

הגשת תביעה בתחום זה, צריכה להיעשות אצל עורכי דין רשלנות רפואית אשר להם ניסיון רב ומקצועי בתחום שכן מדובר בתביעה אשר דורשת דיוק בפרטים הקטנים ביותר, וכל פרט יוצר הבדל משמעותי ועשוי להשפיע על תוצאות והחלטות בית המשפט בתיק ולכן יש להיערך להכנת התביעה באופן מעמיק ומסודר כי שהפיצויים יהלמו את הנזק שאירע לתינוק הנולד ובעצם לכל המשפחה.

במקרה המדובר לעיל, הוגשה תביעה לבימ"ש לפיצויים בגין הרשלנות הרפואית והתביעה נדחתה, בערעור לעליון התהפכה ההחלטה והשופטים הגיעו למסקנה כי היה על הצוות הרפואי את החובה לבדוק את עברה הרפואי של היולדת ולהיערך לניתוח קיסרי אשר יתכן והיה מונע את המום החמור והקשה עמו נולד התינוק.

בשונה מתביעות אחרות במקרי רשלנות רפואית בלידה ההשפעה של הנזק היא לשנים רבות שכן כל גידול התינוק הופך להיות מורכב ובעייתי ודורש היערכות כספית, נפשית בהתאם לרמת הנכות של התינוק ולכן מטרתו של עורך הדין להשיג פיצויים גבוהים אשר יאפשרו את גידול התינוק בצורה הנוחה והקלה ביותר.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.