שיתוק מוחין

רשלנות רפואית בלידה הגורמת לשיתוק מוחין

שיתוק מוחין הינה מחלה נפוצה הנגרמת עקב הפרעה עצבית, ומתבטאת בליקויים מוטוריים בדרגות חומרה שונות, בעיקר בגפיים. שיתוק מוחין מלווה לרוב בבעיות ומחלות נוספות, כדוגמת התקפים אפילפטיים, בעיות שמיעה וראייה, קושי ביציבות ובשמירה על קואורדינציה, טונוס שרירים גבוה, לחץ תוך גולגולתי, קשיי למידה וריכוז, פיגור שכלי ובעיות דיבור. הפגיעה עצמה מתרחשת לרוב במהלך לידה, או בהגיע היילוד לגיל שנתיים, כשלעיתים קרובות נוצר שיתוק המוחין במהלך ההיריון או הלידה עקב מחסור באספקת חמצן למוח העובר. אמנם במצבים מסוימים פגיעה זו הינה בלתי נמנעת, אולם במקרים רבים אבחון וטיפול רפואי הולמים ובמועדם, היו יכולים למנוע מחלה קשה ואכזרית זו, ובמקרים אלו קיימת עילה סבירה לרשלנות רפואית חמורה.

לחצו לקבלת ליווי והדרכה של עורך דין רשלנות רפואית

סוגי התביעות המוגשות

תביעות רשלנות רפואית בלידה בגין שיתוק מוחין עשויות לעסוק בכל שלבי ההיריון וכן בלידה עצמה. לדוגמא:

 • תביעה לרשלנות רפואית באבחון ובבדיקות השונות, כדוגמת בדיקת אולטרא סאונד או בדיקות גנטיות, אשר לא נעשו או לא פוענחו כהלכה או במועד. בדיקות אלו היו עשויות לטפל במצוקת העובר או להביא להחלטה על הפסקת ההיריון, וכך למנוע סבל רב ליילוד ולבני משפחתו.
 • תביעת רשלנות רפואית בלידה עקב טיפול לא נכון, בלתי מקצועי או מיומן של הצוות הרפואי, אשר לא הבחין במועד במצוקת העובר, נעזר בציוד שאינו מתאים, ולא ביצע ניתוח קיסרי להצלת העובר, וכתוצאה מכך נגרם שיתוק מוחין ליילוד.

רשלנות רפואית בלידה שיתוק מוחין

תביעת רשלנות רפואית בלידה בגין שיתוק מוחין הינה מבין הנפוצות ביותר בתביעות הרשלנות הרפואית, וכן ובעלת סיכויי זכייה גבוהים בשל מספר סיבות:

 • רשלנות רפואית בלידה הגורמת לשיתוק מוחין מותירה את היילוד עם נזק רפואי חמור, המתבטא לרוב בנכות מלאה לצמיתות, ולכן סכומי הפיצויים המושגים בתביעות אלו גבוהים מאוד ומגיעים לכדי מיליוני שקלים.
 • חוק ההתיישנות על רשלנות רפואית הפוגעת ביילוד הינו עד עשרים וחמש שנים מרגע הלידה, ולכן מאפשר הגשת תביעות רבות לאורך השנים.

הכוונה וייעוץ של עורך דין מומחה

כל הורה שילדו נפגע משיתוק מוחין חייב לבדוק את הנסיבות שהביאו לפגיעה. לשם כך מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מוסמך המתמחה בתביעות רשלנות רפואית בלידה בכלל, ובמקרי שיתוק מוחין בפרט. בהחלט ייתכן שבעזרת עורך דין הדין תגלו שסיבת נכותו של יקירכם קשורה ברשלנות רפואית, אשר ניתן היה למנעה בעזרת טיפול הולם. כדאי לדעת שתביעה מסוג זה עשויה לזכות אתכם בפיצויים כספיים נכבדים, שאמנם לא ישנו לחלוטין את גורל ילדכם, אך יוכלו להקל על הנטל הכלכלי והנפשי הכבד, הכרוך בטיפול בילד הסובל משיתוק מוחין.

דוגמאות  לרשלנות רפאית בלידה שיתוק מוחין

שיתוק מוחין בלידה נגרם עקב מספר גורמים עיקריים או שילוב שלהם, כדוגמת:

 • לידה ארוכה וקשה מהרגיל.
 • לידה מוקדמת ומהירה מידי.
 • מצוקה עוברית הנגרמת עקב חוסר באספקת חמצן למוח היילוד.
 • פגיעת ראש במהלך הלידה.
 • דימום מוחי.
 • מעקב ניטור עוברי לקוי במהלך הלידה.
 • יילוד בטכניקה שאינה מתאימה למצב העובר.
 • טיפול רשלני ביילוד לאחר הלידה.

סיכום

שיתוק מוחין נגרם עקב פגיעתם של תאי המוח. זהו מצב בלתי הפיך ולכן הנפגע במחלה זו יישאר נכה לכל ימי חייו. מערכת המשפט בישראל מתייחסת בחומרה רבה לשיתוק מוחין הנגרם כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה, ומפצה את היילוד ומשפחתו בסכומי כסף נכבדים אשר יסיעו להקל על סבלם. חשוב מאוד לפנות לייעוץ משפטי ולקבל הכוונה מטעם עורך דין מומחה, מקצועי ומומלץ, אשר יסיע לכם בניהול תיק התביעה.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.