רשלנות בניתוח פלסטי

רשלנות רפואית במסגרת ניתוח פלסטירשלנות רפואית במסגרת ניתוח פלסטי

לאחרונה שומעים לא מעט על מקרים של רשלנות רפואית בניתוח במסגרת ניתוחים פלסטיים. בשנים האחרונות מוגשות לא מעט תביעות בנושא זה, תביעות נגד מרכזים רפואיים שונים ונגד מנתחים פלסטיים, הקשורות לטיפולים שונים, כמו הגדלת או הקטנת חזה, מתיחת פנים, ניתוח קוסמטי באוזניים ועוד.

כשמקרים אלה מועברים אל בית המשפט, קיימת נטייה, פעמים רבות, להחמיר עוד יותר, בהשוואה למקרי רשלנות רפואית מסוג אחר, שכן מדובר בהליכים רפואיים שאינם הליכי חירום או כאלה שנועדו להצלת חיים ברוב המקרים ולכן חובת הזהירות בהם היא רבה עוד יותר.

סוגי התביעות הקיימות בתחום הניתוחים הפלסטיים

קיימים סוגים שונים של תביעות רשלנות רפואית, הקשורות לניתוחים פלסטיים:

  • רשלנות בטיפול – במקרים בהם מדובר בטיפול, בו בוצעה סטייה מהמקובל, זוהי רשלנות. כשרופא עושה כמיטב יכולתו על מנת להעניק את הטיפול הרפואי הטוב ביותר למטופל, זהו איננו מקרה של רשלנות רפואית. אולם, במידה ומבצע הליך רפואי שגוי, היכול להיחשב כסטייה מהמקובל ופעולה שבה רופא סביר לא ינקוט, הרי שזוהי רשלנות. פעולותיו של הרופא המטפל, לרבות החלטותיו בנושא, צריכות להיות בהתאם לכל הנורמות המקובלות בעולם הרפואה באותה העת. במידה ואיננו פועל בהתאם לנורמות אלו, הרי שפעולותיו עשויות להיחשב ככאלו שרופא סביר לא ינקוט בהן.
  • פגיעה באוטונומיה – ביצוע ניתוח פלסטי, בדומה לכל הליך רפואי אחר, מחייב מסירת פרטים מקדימים באשר להליך הרפואי למטופל עצמו. ישנם לא מעט מקרים של תביעות רשלנות רפואית, בהם אמנם הרופא לא התרשל במהלך הטיפול, אולם לא הסביר למטופל לפני מתן הטיפול על הסיכונים הכרוכים בניתוח ועל סיכויי ההצלחה שלו. על פי חוק זכויות החולה על הרופא לקבל את הסכמתו של המטופל לביצוע ההליך וזאת לאחר שמסר לו את כל המידע הנדרש.

פנייה לסיוע משפטי – כדי לנהל את התביעה באופן הטוב ביותר

מקרי רשלנות רפואית בתחום הרפואה הפלסטית שכיחים מאד בניתוחי שאיבות שומן, הקטנת או הגדלת חזה, ניתוחי לייזר לצורך הסרת משקפיים, ניתוחי אף ועוד. במידה ומעוניינים לתבוע את הרופא המטפל או המוסד הרפואי, שבו בוצע הניתוח הפלסטי, חשוב לפנות אל עורך דין מתאים, לצורך קבלת סיוע משפטי מקצועי. רק בעזרתו של משרד עורכי דין רשלנות רפואית, המכיר היטב את התחום ובקיא בענייני החוק, הקשורים בכך, ניתן לנהל נכון את התביעה, שגם כך עשויה להיות לא פשוטה.

דוגמאות לתביעות בתחום זה

במקרה, שהובא אל בית המשפט, ביקש התובע לחייב את המרכז הרפואי, שבו בוצע ניתוח האף שלו, לשלם לו פיצוי בגין הנזק שנגרם לאפו. התובע הגיע אל המרכז לצורך ביצוע ניתוח פלסטי באף לשיפור מראהו, אולם בשל רשלנות מצידו של הרופא המנתח, נאלץ המטופל לעבור ניתוח מתקן. התובע טוען שההליך הרפואי בוצע באופן לא מקצועי והוביל לתוצאות שאינן רצויות. בית המשפט, שבחן את המקרה תוך התייחסות לחוות דעתו של רופא פלסטי מומחה, פסק שאכן מדובר ברשלנות רפואית ועל המרכז הרפואי להחזיר למטופל את התשלום בגין הניתוחים הפלסטיים שביצע וכן פיצוי כספי בגין הסבל והכאב שנגרמו לו.

לסיכום, במידה ואתם מעוניינים לתבוע את הרופא המנתח או את המרכז הרפואי בשל נזק שנגרם לכם כתוצאה מניתוח פלסטי, עליכם לפנות אל עורך דין מומחה על מנת לבחון האם אכן קיימת עילה לתביעה. אם תמצא עילה זו, עליכם להמציא את כל המסמכים הנדרשים, לרבות מסמכים רפואיים שונים, ולצד עורך הדין מטעמכם, לפנות אל בית המשפט. פנייה אל עורך דין מקצועי, בעל ניסיון בתחום, תגדיל את סיכוייכם לקבל את הפיצוי המגיע לכם ולזכות בתביעה.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.