רשלנות רפואית בטיפול קוסמטי

רשלנות רפואית בשל קבלת טיפול כירוגי קוסמטי

נשים רבות בוחרות מסיבות שונות לבצע ניתוחים קוסמטיים חלקן מתוך בחירה כדי לשפר את המראה החיצוני שלהן וחלקן מתוך מצב בריאותי הדורש את הניתוח הקוסמטי כך קרה במקרה של אישה אשר לאחר שתי לידות השדיים שלה גדלו והחלו לגרום לה בשל גודלם לבעיות גב ויציבה של עמוד השדרה עד כי לא נותרה לה ברירה אלא לבצע ניתוח לשם הקטנת השדיים.

שאלות ומידע אישי ניתן לקבל גם כאן – צור קשר

הניתוח להקטנת שדיים אמור להיות על פניו ניתוח שאינו מסובך שכן מדובר בפרוצדורה קוסמטית בלבד אך בפועל אין זה כך ורבות הנשים שאינן מודעות להשלכות הרבות שישנן בעת החלטה לעשות ניתוח קוסמטי בכל רמה שהיא ופעמים רבות הניתוח הפשוט ביותר עלול להסתבך ולהוביל לתוצאות הרות אסון.

במקרה המדובר, האישה ביצעה את הניתוח להקטנת שדיים אצל מרכז רפואי מוכר והניחה כי מדובר בניתוח שאין עימו סיכונים כלשהם. הניתוח לא עבר בהצלחה ונותרו לאישה בסיומו צלקות גסות ומכוערות כמו גם אי סימטריה בין שד אחד לשני כך שבמקום לשנות את המצב לטובה, היא סיימה את הטיפול הקוסמטי בנזק כולל למראה הגופני כמו גם למצבה הנפשי.

רשלנות רפואית בניתוח להקטנת שדיים

מהו ההליך במקרה של רשלנות מקצועית בטיפול רפואי קוסמטי?

הגברת שקיבלת ניתוח להקטנת שדיים בלתי מוצלח אספה את כל הנתונים והגישה תביעה באמצעות עורך דין רשלנות רפואית בניתוח ובה טענה כי הרופא המנתח התרשל בתפקידו ובשל כך נגרמו לה נזקים אשר הובילו לכדי נכות בשיעור של 20% שזוהי נכות בשיעור גבוה לכל הדעות במקרה של ניתוח שהיה אמור להיות פשוט ולשפר את המראה החיצוני ולא להפך.

פניה לקבלת יעוץ אצל עורך דין רשלנות רפואית הינה קריטית במקרה כזה שכן מדובר במצב שבו כל החלטה או אמירה עשויה לשנות את פני הדברים ולכן יעוץ מתאים ומקצועי עשוי למנוע טעויות ולהביא את בית המשפט לכדי החלטה נכונה בדבר הרשלנות שבוצעה במטופלת ופסיקת פיצויים גבוהים בהתאם.

הבעיה הקיימת בכל הליך משפטי היא שלא תמיד מצליחים לשכנע את בית המשפט בדבר העובדה כי אכן בוצעה רשלנות רפואית על ידי הגורם המטפל וכך אירע גם במקרה זה, בית משפט השלום אליו הוגשה התביעה בחר שלא לקבל את טענותיה של המטופלת וקבע כי לא בוצעה רשלנות רפואית משום שלא כל טיפול בלתי מוצלח כהגדרת המטופל נחשב אוטומטית לרשלנות רפואית וכך נדחתה התביעה.

מה יש לעשות במקרה והתביעה בגין הרשלנות הרפואית נדחית?

עורך דין רשלנות רפואית מודע לכך שיתכן ותביעה אשר הוגשה בערכאה ראשונה תידחה אך אין בכך כדי להפסיק את ההליך המשפטי שכן עורך דין רשלנות רפואית המאמין בצדקת דרכו צריך לעשות ככל שניתן כדי שהלקוח יקבל את הפיצויים המגיעים לו וזה אומר שבמקרה כזה יש להגיש ערעור לערכאה עליונה.

הערעור מאפשר למטופל כמו גם למייצגו שהינו עורך דין רשלנות רפואית הזדמנות נוספת להציג את עמדותיהם ולשכנע את בית המשפט כי ההחלטה שנתקבלה בערכאה הראשונה הייתה שגויה ויש לשנותה ולפצות את המטופל על נזקיו.

הערעור אשר הוגש בידי עורך דין רשלנות רפואית שהוביל את התיק התקבל על ידי בימ"ש מחוזי והמטופלת זכתה בתביעה וקיבלה פיצוים ההולמים את נכותה ואת הנזק שנגרם לה ובעצם בכך ביטל את החלטת בית המשפט בערכאה הקודמת ושינה את התוצאה עבור הצד התובע. נראה אם כן, כי מי שעומד לפני תביעה משפטית עליו להתאזר בסבלנות  ולהיערך לכך כי התהליך עלול להיות ארוך מאוד.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.