רשלנות רפואית בלידה | שיתוק מוחין

רשלנות רפואית בלידה – שיתוק מוחין

אישה בהריון באופן טבעי מתכוננת לקראת לידה פשוטה אשר בסופה אמור להיוולד תינוק בריא ושלם אך לעתים אין ההיריון מסתיים בלידה רגילה מסיבות בריאותיות רבות אשר לעתים נגרמות בשל רשלנות רפואית של הצוות הרפואי המטפל אשר אינו מעניק לאישה את הטפול הרפואי הנחוץ לה או באיחור משמעותי וקריטי.כך אירע במקרה בו אישה הגיעה לבית החולים ללדת בשבוע ה- 29 להריונה במצב של ירידת מים אשר תוך כדי גם נוצרה היפרדות השליה והחל דימום  רציני שסיכן את הלידה והוביל להחלטה כי יש לבצע ניתוח קיסרי במיידי וליילד את האישה אך נוצר עיכוב בביצוע הניתוח הקיסרי של כארבעים וחמש דקות מה שהוביל ללידת תינוקת פגה עם שיתוק מוחין ופיגור שכלי.

לחצו כאן למעבר לפנייה אישית אל עורכי דין רשלנות רפואית

האישה היולדת טענה בפני בית המשפט באמצעות עורך דינה כי נוצרה רשלנות רפואית בלידה כתוצאה מהאיחור בניתוח הקיסרי מה שהוביל ללידת תינוקת עם שיתוק מוחין ופיגור שכלי ולעומתה טענו הרופאים כי השיתוק מוחין לא נוצר מהאיחור בניתוח אלא בשל העובדה כי התינוקת נולדה מוקדם מידי כפגה וזה הוביל לבעיות הרפואיות השונות.

רשלנות רפואית בלידה שיתוק מוחין

רשלנות רפואית בלידה וקשר סיבתי

אחד הדברים שיש להוכיח רשלנות רפואית בלידה כי קיים קשר סיבתי בין הפגם הרפואי אשר אירע לתינוק הנולד לבין הרשלנות בטיפול הרפואי ואת זאת לא תמיד קל להוכיח במיוחד כפי שקרה במקרה זה אשר קיימות בו שתי אפשרויות לסיבת המום של התינוקת אשר שתיהן יכלו להוביל לתוצאות זהות ולפיכך על עורך הדין למצוא את מקור ההבדל שיוביל להוכחת הרשלנות הרפואית שנעשתה.

קשר סיבתי משמעו הוא מציאת הסיבה לאותה רשלנות רפואית בלידה ואת זאת ניתן למצוא על ידי חוות דעת רפואיות של מומחה בתחום אשר מציג בפני בית המשפט את האופציות השונות ויוצר את ההבחנה ביניהן כך שניתן יהיה לקשור את המקרה שקרה לאותה אישה לטיפול הרשלני וכך בהתאם תיקבע הנכות והפיצויים שניתנו לתינוקת.

באותו מקרה האישה התברר כי לכל הדעות לא הייתה סיבה לעכב את ביצוע הניתוח הרפואי אך עדיין נשאלה השאלה האם בעקבות האיחור הילדה נולדה עם מומים רפואיים או בשל הלידה המוקדמת כפגה כך שגם אם היו מיילדים אותה ללא איחור בניתוח עדיין היא הייתה מגיעה למצב רפואי דומה או שעצם האיחור החמיר את המצב והוביל לנכות גבוהה יותר.

רשלנות רפואית בלידה ופיצוים

במקרה זה התינוקת נולדה עם שיתוק מוחין ופיגור שכלי מה שהשפיע באופן חמור על כל המשפחה ודרש היערכות כלכלית שונה על כל המשתמע מכך ולפיכך גובה הפיצויים הנדרש היה בהתאם שכן על עורך הדין בעת הכנת תביעת פיצויים בגין טיפול רשלני עם תוצאות קשות שכאלה לנסות ולכלול את כל ההשלכות העכשווית והעתידיות שנוצרו בעקבות כך.

הפיצויים צריכים לכלול את הטיפול הרפואי והתלות הרפואית אשר תלווה את אותה תינוקת לכל אורך חייה למרות שאין פיצויי דיו שיעזור להתמודדות מול המקרה הרפואי הקשה אך מטרת עורך הדין הוא למקסם את גובה הפיצויים כדי שההורים יוכלו לעזור לתינוקת בכל אמצעי אפשרי ולהקל על חייהם במידת האפשר.

צריך אם כן במקרה של טיפול רשלני בלידה לגשת לקבלת יעוץ מקצועי של עורך דין מוקדם ככל שאפשר כדי שהוא יוכל לבדוק את המקרה לעומקו ולהגיע להחלטה איך וכיצד נכון לגשת לתיק כמו גם לעבור על המסמכים הרפואיים כך שיהיה גיבוי לכל ההתנהלות של הצוות הרפואי ולנסות להגיע לתוצאה המוצלחת והטובה ביותר.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.