רשלנות רפואית – תביעות קטנות

מהם תביעות קטנות בגין רשלנות רפואיתקיימים סוגים שונים של תביעות, לרבות גם כאלו הקשורות לרשלנות רפואית. תביעות רשלנות רפואית, תביעות קטנות או גדולות יותר, מוגשות בכל שנה לבית המשפט בעזרתם של עורכי דין המתמחים בכך ומאפשרות לתובעים לקבל את הפיצוי המגיע להם בשל הנזק שנגרם. סוג התביעה, אם זו תביעה קטנה או אחרת, נקבע בהתאם לסכום הפיצוי הנדרש, ואופן התנהלותה של התביעה, על פי בחירת בית המשפט המתאים לה, יכול לעזור בהתמודדות עם כך ובזירוז ההליכים.

מהם מקרים של רשלנות רפואית במסגרת תביעות קטנות?

מקרי רשלנות רפואית תביעות קטנות הם כמו כל מקרי רשלנות רפואית אחרים, אך כוללים במסגרת סכום פיצוי נמוך יותר. תביעות הרשלנות הרפואית, המוגשות לבית המשפט, מתייחסות לתחומי הרפואה השונים ומזכירות נזקים בריאותיים מסוגים שונים המצדיקים קבלת פיצוי כספי בגובה מסוים. כשמדובר במקרי רשלנות רפואית בהם נדרש פיצוי כספי בסכום נמוך, יש לפנות אל בית המשפט לתביעות קטנות. תביעות אלו נחשבות למהירות יותר וניתן להתמודד איתן בקלות רבה, בהשוואה לתביעות הגדולות. תביעות רשלנות רפואית תביעות קטנות אינן כוללות סדרי דין מחמירים ונוקשים מאד ומטרתן להקל כמה שניתן על שני הצדדים ובעיקר לאפשר התנהלות צודקת ויעילה יותר.

תביעות רשלנות רפואית, הנחשבות לתביעות קטנות, אינן צריכות להיעשות בעזרתו של עורך דין, אלא יכולות להיעשות על ידי התובע עצמו, שעומד בבית המשפט אל מול הנתבע. כל אזרח יכול לפנות את בית המשפט לתביעות קטנות לצורך הגשת תביעה, גם כשמדובר במקרה של רשלנות רפואית, ובכך להתמודד בקלות רבה יותר ובמהירות עם המקרה. תביעות רשלנות רפואית, תביעות קטנות מסוג זה, יכולות להיות עד סכום של 31,000 ₪, הן יכולות להיות מוגשות על ידי יחיד בלבד והסיבה להן חייבת להיות עילה אזרחית. חשוב לזכור גם שהוצאות ההליך המדובר נחשבות לנמוכות הרבה יותר, כך שבמידה ואכן מדובר באפשרות להגשת תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות, הרי שזו הדרך הנכונה ביותר.

מה ניתן לעשות במקרים מסוג זה?

למרות שאין צורך בליווי של עורך דין במקרי רשלנות רפואית תביעות קטנות, חשוב להתייעץ איתו בטרם הגשת התביעה כדי לבחון את הדרכים השונים, העומדות לרשותו של התובע. לתביעות הקטנות נלוות לא מעט יתרונות, ההופכים אותן לקלות ופשוטות הרבה יותר, אך כל זאת בהנחה שאכן מדובר בתביעה קטנה (כלומר, בסכומי כסף נמוכים). בעזרתו של עורך דין מקצועי, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, ניתן לבדוק האם אכן מדובר בתביעה קטנה, או שמא זוהי תביעה מורכבת הרבה יותר. עורך דין מיומן ובעל ניסיון יוכל לבחון את המקרה ולבדוק האם מדובר ברשלנות רפואית ובכזו העומדת בתנאיה של תביעה קטנה.

לסיכום

במידה ואתם מעוניינים להגיש תביעת רשלנות רפואית לבית המשפט לתביעות קטנות, אתם מוזמנים לפגישת ייעוץ עם עורך דין המתמחה ברשלנות הרפואית. בעזרתו של עורך הדין תוכלו לבדוק מהו סכום הפיצוי המגיע לכם, ובהתאם לקבוע האם זוהי תביעה קטנה. חשוב שתזכרו שתביעות רשלנות רפואית, גם כשהן מוגדרות כתביעות קטנות, הן מורכבות הרבה יותר מאחרות. ככל שתפנו בהקדם לעורך דין זה תוכלו לבחון את ההליכים השונים המתבקשים ולפעול בצורה חכמה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.