פסקי דין רשלנות רפואית

מדי שנה מוגשות בישראל ובעולם כולו המוני תביעות בגין רשלנות רפואית. רשלנות רפואית, ולא משנה מאיזה סוג היא ואיזה סוג של נזק נגרם, היא כזו שהוכח, במסגרתה, קשר סיבתי בין הטיפול הרפואי שניתן לבין הנזק שנגרם. ישנם פסקי דין רשלנות רפואית, המוגשים מדי יום ומראים עד כמה היא נפוצה ועשויה לקרות, לצערנו, לכל אחד ובכל מקום.

סובל מנזק?מחלה? בדוק זכאותך כאן

סוגי התביעות המוגשות

קיימים סוגים שונים של תביעות בגין רשלנות רפואית. רגע לפני הגשתן, חשוב לבחון היטב פסקי דין רשלנות רפואית ולהבין באיזה מקרה מדובר וכיצד ניתן להוכיחו באופן הנכון ביותר. בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית במספר התביעות המוגשות נגד צוותים רפואיים, מוסדות רפואיים או נגד הרופאים עצמם בגין רשלנות רפואית.

סוגי התביעות הם רבים מאד, אולם בדרך כלל מדובר ברשלנות רפואית בלידה או במהלך תקופת ההיריון, ברשלנות במסגרת ניתוחים פלסטיים או ניתוחים בכלל וכן גם רשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים, הנחשבת נפוצה במיוחד. המודעות הרבה מצידם של המטופלים לתחום זה הובילה גם היא לעלייה במספר הפניות לתביעה בגין רשלנות זו, ובעזרתם של עורכי דין, המתמחים בכך, מתאפשר ייצוג הולם והתמודדות אל מול המערכת המשפטית והמערכות הנוספות הרלוונטיות.

פסקי דין רשלנות רפואית

ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום

במידה ונפגעתם כתוצאה מטיפול רפואי לקוי, חשוב שתפנו אל עורך דין מקצועי, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית. לכל עורך דין תחום התמחות מסוג שונה. עורך דין, המתמחה ברשלנות רפואית ומכיר היטב פסקי דין רשלנות רפואית ואופן ההתנהלות הנכון ביותר אל מול המערכות השונות, הוא הכתובת המתאימה. תחום זה של תביעות איננו פשוט ודורש יכולת מקצועית גבוהה מאד והבנה רבה של התחום. במידה ואתם מעוניינים להיעזר בשירותיו של עורך דין מסוג זה, עליכם לפנות לקבל יעוץ או ייצוג בהקדם האפשרי כדי להסדיר את הפיצויים המגיעים לכם, במידה ואכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית.

דוגמאות לתביעות בגין רשלנות רפואית

ישנן לא מעט תביעות בגין רשלנות רפואית שהוגשו בשנים האחרונות, ולצידן פסקי דין רבים גם כן. דוגמא לאחד מהם הוא כזה שניתן לאחר שהוגשה תביעה בגין רשלנות רפואית על ידי מטופל, שבעקבות טיפול שורש שבוצע באופן שאיננו מקצועי, נגרם לו שיתוק בפנים. לאחר שהוגשה התביעה נקבע כי קיים קשר בין השיתוק, ממנו סובל התובע לבין הטיפול המרושל שניתן לו. בפסק הדין נקבע כי הוא זכאי לפיצויים בגובה של 250,000 ₪. דוגמא נוספת לתביעה היא בגין אבחון לקוי של שבר בקרסול ומתן טיפול שאיננו הולם. במקרה זה לא ניתן טיפול מתאים, ולכן הוחרף מצבה של האישה שקרסולה נשבר. בית המשפט פסק כי מגיע לה פיצוי כספי בגובה של 750,000 ₪, שכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית.

דוגמא אחרת לתביעה בגין רשלנות רפואית היא בעקבות מותו של תינוק לאחר הלידה, שכן לא זוהו סימני המצוקה שלו ולא ניתן לו הטיפול המתאים. על פי בחינת הנושא אל מול גורמים רפואיים מומחים, נמצא כי במידה  והיתה מזוהה מצוקתו של התינוק בזמן ובאופן מקצועי, הלידה היתה מזורזת וניתן היה להצילו. אולם, מכיוון שלא נעשה כך, התינוק נולד ללא רוח חיים ועל כן מדובר במקרה של רשלנות רפואית.

סיכום

קבלת עזרה מצד אנשי מקצוע, לרבות עורכי דין בתחום הרשלנות הרפואית, היא הדרך הנכונה להתמודד עם מקרים אלה, שגם כך אינם פשוטים וכוללים התמודדות לא קלה. ככל שהפנייה תהיה מהירה יותר ואל עורך דין מקצועי יותר, כך הסיכויים לנהל נכון את המאבק אל מול הגורמים השונים, יהיו גבוהים יותר.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.